1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota pokaże dwa prototypy samochodów elektrycznych na Japan Mobility Show
16 października 2023

Toyota na Japan Mobility Show

Dwa prototypy samochodów elektrycznych

Podczas rozpoczynającego się 26 października 2023 roku Japan Mobility Show w Tokio Toyota pokaże dwa koncepcyjne samochody elektryczne. Będzie to SUV o nazwie FT-3e oraz sportowy model FT-Se.

 

W dniach 26 października – 5 listopada 2023 roku w Tokio odbędzie się Japan Mobility Show. Stoisko Toyoty na targach pełne będzie innowacyjnych modeli i rozwiązań. Zaprezentowane zostaną m.in. dwa prototypowe samochody elektryczne, które w przyszłości mają się przyczynić do rozwoju motoryzacji.

Elektryczne prototypy Toyoty będą się charakteryzowały bardzo czułym układem jezdnym oraz wyjątkową stylistyką. Co więcej, pozwolą na dostosowanie charakteru prowadzenia auta do własnych preferencji oraz pozyskiwanie informacji z otoczenia.

Koncepcyjny SUV FT-3e

Prototypowy SUV FT-3e to auto rodzinne, które zachwyca innowacyjnymi rozwiązaniami, możliwością skorzystania ze spersonalizowanych usług oraz zupełnie nowymi wrażeniami z jazdy. Ten bezemisyjny samochód będzie miał bateryjny napęd elektryczny.

Nadwozie FT-3e jest nowoczesne i minimalistyczne, a w wnętrze – komfortowe. Ekrany rozmieszczono tam tak, by kierowca – nawet zbliżając się do auta – wiedział, jaki jest poziom naładowania baterii, jaką temperaturę ma wnętrze i jaka jest jakość powietrza w kabinie.

Koncepcyjne auto sportowe FT-Se

Prototypowy samochód sportowy FT-Se powstał we współpracy z inżynierami TOYOTA GAZOO Racing. Wykorzystano bogate doświadczenia z motorsportu oraz atuty, jakie oferuje bateryjny napęd elektryczny. Samochód ten dzieli główne komponenty z modelem FT-3e, ale został zaprojektowany z myślą o jak największej stabilności prowadzenia oraz jak najlepszej aerodynamice.

Szerokie, a jednocześnie niskie i smukłe nadwozie sprawia, że opory powietrza są jak najmniejsze. We wnętrzu zainstalowano intuicyjny kokpit najnowszej generacji, który pozwala na czerpanie jeszcze większej przyjemności z prowadzenia auta. Ekrany umieszczono nisko, żeby kierowca miał jak najlepszą widoczność.