1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Corolla i RAV4 najpopularniejszymi samochodami na świecie kolejny rok z rzędu
6 lutego 2023

Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami na świecie

Modele Toyoty liderami zestawienia portalu focus2move.com kolejny rok z rzędu

Najpopularniejszym samochodem na świecie od dwóch dekad jest Toyota Corolla. Potwierdziły to również wyniki z 2022 roku, kiedy w ciągu 12 miesięcy sprzedano 1,12 mln egzemplarzy tego modelu. Drugie miejsce w zestawieniu – już po raz trzeci z rzędu – zajął model RAV4. W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się aut znalazły się także Camry i Hilux. Dane opublikował portal analityczny focus2move.com.

Modele Toyoty od lat dominują na światowym rynku motoryzacyjnym. Tak było również w 2022 roku. Pozycję najpopularniejszego samochodu na świecie utrzymała Corolla – sprzedano 1,12 mln egzemplarzy tego modelu. Kompaktowa Toyota utrzymała sprzedaż powyżej miliona aut pomimo pandemii, problemów z dostawami i wojny w Ukrainie.

Corolla jest produkowana od 1966 roku. Po raz pierwszy światowym bestsellerem model ten został w 1974 roku, a w 1997 roku stał się najpopularniejszym samochodem w historii motoryzacji. Pozycję tę utrzymuje do dziś. W ciągu ponad pięciu dekad Toyota opracowała 12 generacji Corolli, a łączna sprzedaż modelu przekroczyła 50 mln egzemplarzy.

Drugą lokatę w światowym rankingu najpopularniejszych samochodów – po raz trzeci z rzędu – zajęła Toyota RAV4. W 2022 roku sprzedano 871 220 egzemplarzy tego modelu.

RAV4 zadebiutował w Japonii i Europie w 1994 roku. Był to pierwszy kompaktowy SUV, czyli rekreacyjny samochód 4x4 z samonośnym nadwoziem. Na rynku jest obecnie dostępna 5. generacja tego modelu, oferowana m.in. z napędem hybrydowym FWD lub AWD-i, a także jako auto hybrydowe typu plug-in.

Piąte miejsce w zestawieniu zajęła Toyota Camry. Sprzedano 676 845 egzemplarzy tego modelu, co zapewniło mu pozycję lidera segmentu samochodów średniej wielkości.

Dziewiątym najchętniej kupowanym autem na świecie w 2022 roku była Toyota Hilux. Z wynikiem 564 759 sprzedanych aut model tan zajął trzecie miejsce w segmencie pick-upów.

Zestawienie najlepiej sprzedających się samochodów osobowych i lekkich aut dostawczych na świecie opracował portal focus2move.com na podstawie oficjalnych danych o rejestracjach zbieranych co miesiąc ze 162 krajów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.focus2move.com/world-car-market/