1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Jaki olej wybrać do Toyota Aygo 1.0 benzyna?

jaki olej wybrać do toyoty aygo

Olej w silniku pełni wiele istotnych funkcji - odpowiada za smarowanie jego części ruchomych, zapewnia odpowiednią temperaturę pracy oraz chroni przed zanieczyszczeniami czy korozją. W efekcie regularna wymiana oleju oraz zakup wysokiej jakości produktu to absolutna podstawa. Zastanawiasz się, jaki olej do silnika wybrać dla samochodu Toyota Aygo 1.0? Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat!

Toyota Aygo 1.0 VVTi (AB10) - jaki rodzaj oleju silnikowego?

Do Twojej dyspozycji są oleje syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne. Ze względu na najbardziej wydajną ochronę ruchomych elementów silnika i chłodzenie, a także niską lepkość zdecydowanie polecane są te pierwsze, które najlepiej sprawdzą się w przypadku Twojego samochodu. Za olejami półsyntetycznymi oraz mineralnymi przemawia niższa cena, jednak w tym przypadku nie warto oszczędzać - bez względu na wiek czy model auta.

Klasa lepkości oleju silnikowego do Toyoty Aygo

Na etapie wyboru oleju do Twojego samochodu warto zwrócić uwagę na jego klasę lepkości. W przypadku modelu Aygo Toyota zaleca stosowanie olejów 5W30, a także 0W16 i 0W20. Alternatywę mogą stanowić również produkty o klasie lepkości 5w-40 czy 10w-40 - wszystkie zapewnią odpowiednią ochronę silnika. Pamiętaj, że w przypadku silników diesel i benzyna warto inwestować w oleje oznaczone normą jakością SN, która oznacza, że zapewniają one lepszą ochronę turbosprężarki i tłoków w wysokich temperaturach.

Masz wątpliwości? Zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu, gdzie znajdziesz niezbędne informacje.

Jaka marka oleju będzie najlepsza?

Jeżeli jesteś właścicielem Toyoty Aygo, dla silnika Twojego samochodu najlepsze będą oryginalne oleje silnikowe Toyota, np. Toyota 08880-83388 czy Toyota 08880-83389. Oczywiście produkty innych marek, jak BMW czy Chrysler również mogą spełniać swoje zadanie - grunt, aby reprezentowały odpowiednio wysoką jakość. Jeżeli jednak chcesz uniknąć ewentualnych problemów, inwestuj w oryginalne oleje Toyoty (zgodnie z zaleceniami producenta).

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem samochodowym!

Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest bardzo istotny, dlatego w sytuacji, gdy nie chcesz popełnić błędu, skonsultuj się ze specjalistami. W naszym serwisie nie tylko podpowiemy, jaki olej należy wybrać, ale również wymienimy go wraz z filtrem. Dzięki temu zyskasz pewność, że silnik Twojej Toyoty będzie kompleksowo zabezpieczony, a jego żywotność zostanie odpowiednio wydłużona. Zapraszamy do kontaktu lub wizyty!

Auto: Piotr Czernecki