1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Ile trwa transport samochodu z fabryki do salonu Toyota?

transport samochodu toyota do salonu

Zanim zamówiony model wymarzonej Toyoty trafi do salonu, a potem do Twojego garażu, musi najpierw przebyć trasę z fabryki do salonu. Z jakich etapów składa się ten proces? Ile wynosi czas oczekiwania na samochód? I w końcu - ile trwa produkcja aut Toyota? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej, dzięki czemu dowiesz się, jak długo będziesz czekać na odbiór swojego pojazdu!

Transport samochodu Toyota składa się z kilku etapów

Choć wiele samochodów marki Toyota jest dostępna w salonie sprzedaży od ręki, niekiedy konieczna jest realizacja indywidualnych zamówień Klientów - np. w sytuacji, gdy decydują się oni na wybór niestandardowych rozwiązań albo konkretnych wariantów wyposażenia. W takiej sytuacji na dostawę wybranego modelu należy poczekać. Jak długo?

Zanim odpowiemy na to pytanie, sprawdźmy, z jakich etapów składa się transport pojazdu Toyoty z fabryki.

  1. Przygotowanie do transportu. Odbywa się ono po przeprowadzeniu kontroli jakości auta i jest konieczne, by zamówiony model samochodu trafił do dealera w odpowiednim stanie, a co za tym idzie - by w stu procentach spełnił Twoje oczekiwania.
  2. Załadunek samochodu. Po procesie przygotowania auta należy umieścić je na transporterze albo w specjalistycznej ciężarówce, dzięki czemu możliwy jest transport samochodów na długich trasach.
  3. Dostarczenie samochodu do salonu Toyota. Jest to ostatni etap, od którego w dużej mierze zależy czas dostawy. Proces transportu różni się w zależności od odległości fabryki od salonu, a także innych kwestii logistycznych - np. tego, czy realizowany jest transport morski (statkiem), lądowy (transporterem lub ciężarówką) czy powietrzny (samolotem). Na termin dostawy wpływać mogą również warunki drogowe czy dostępność tras.

Ile trwa transport samochodu z fabryki do salonu Toyota? Zależy od kilku czynników

Zamówiłeś swój wymarzony model Toyoty i zastanawiasz się, ile czasu minie zanim dotrze on do wybranego salonu? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ wpływ na czas dostawy ma wiele czynników. W praktyce na odbiór auta możesz więc czekać 2 dni, jednak zwykle termin jest dłuższy - od 14 dni do 3 tygodni. Najczęściej czas oczekiwania na odbiór auta z centralnego magazynu w Mszczonowie szacowany jest na maksymalnie 21 dni.

Co wpływa na czas transportu? W pierwszej kolejności odległość fabryki od salonu. Im jest ona większa, tym dłuższy będzie termin realizacji zamówienia - zwłaszcza, jeżeli na wybranej trasie dochodzi do remontów, korków albo innych utrudnień, które mogą powodować opóźnienia. Czas dostawy uzależniony jest też od formy transportu, wybranego dostawcy czy ewentualnych ograniczeń w produkcji - czasami, ze względu na konieczność sprowadzenia części niezbędnej do zrealizowania konkretnej konfiguracji auta, termin dostarczenia pojazdu może ulec wydłużeniu.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od zaistniałych problemów, producent i dostawca poczynią wszelkie starania, by podać Ci konkretną datę odbioru auta i zrealizować transport tak szybko, jak to tylko możliwe. Dzięki temu nie będziesz musiał czekać na swoją Toyotę w nieskończoność.

Czy można sprawdzać czas transportu samochodu i jaki jest koszt takiej usługi?

W niektórych przypadkach możliwe jest śledzenie samochodu online (np. za pomocą specjalnej aplikacji). Taką opcję oferuje wiele firm transportowych, co pozwala sprawdzać postęp realizacji zamówienia.

A ile kosztuje transport samochodu Toyota? Jest on uwzględniony w cenie zakupu, dzięki czemu nie musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami. 

I na koniec - ile trwa produkcja samochodu marki Toyota?

Fabryki Toyoty są w stanie wyprodukować konkretny model samochodu nawet w kilkanaście godzin. Często jednak, w przypadku niektórych konfiguracji wyposażenia czy akcesoriów, czas produkcji jest dłuższy i trwa kilka dni, a nawet tygodni.

Nie czekaj i kup wymarzone auto w naszym salonie!

Toyota Okęcie Prestige Auto to salon, w którym staramy się na bieżąco spełniać oczekiwania naszych Klientów. Wiele nowych modeli japońskiego producenta dostępnych jest od ręki, dlatego możesz natychmiast spełnić swoje marzenie o nowoczesnym aucie. Oczywiście, w zależności od konfiguracji poszczególnych modeli, a także rodzaju umowy (np. finansowanie zakupu leasingiem), niezbędne może okazać się zamówienie samochodu z fabryki. W takiej sytuacji poinformujemy Cię o dokładnym terminie realizacji. Dzięki temu zostaniesz przygotowany na odbiór samochodu.

Masz pytania albo chcesz zyskać wsparcie w wyborze swojej Toyoty? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami albo wizyty w salonie. Zapewniamy kompleksowe doradztwo, oferujemy różne formy finansowania dla osób fizycznych i firm, a kupując u nas, zyskujesz niezbędne gwarancje i ubezpieczenia. Wszystko to, wraz z dużą liczbą dostępnych modeli sprawia, że zakup samochodu w Toyota Okęcie jest pewną inwestycją!

Autor: Piotr Czernecki