1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Ile pali Toyota Yaris?

toyota yaris

W ofercie Toyoty znaleźć można wiele modeli samochodów nowoczesnych oraz wydajnych, które od lat spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Jednym z tych najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez kierowców jest bez wątpienia Toyota Yaris. Stanowi ona najlepszy sposób na zyskanie maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a także... sporych oszczędności. Sprawdź raport spalania Toyoty Yaris i przekonaj się, jak niskie zużycie paliwa gwarantuje - zarówno w wersji z silnikiem benzynowym, jak i napędem hybrydowym!

Nowa Toyota Yaris, czyli hatchback nowej generacji. Charakterystyka i dane techniczne

Zanim jednak poznamy średnie zużycie paliwa Toyoty Yaris, sprawdźmy, czym charakteryzuje się czwarta generacja tego sztandarowego modelu japońskiego producenta. To jeden z najpopularniejszych samochodów z segmentu B, który doskonale sprawdza się zarówno w warunkach miejskich, jak i podczas jazdy autostradą. Yaris gwarantuje dynamikę i komfort, który wynika z wygodnych foteli oraz przestronnego wnętrza, na które składają się m.in. ambientowe oświetlenie, kompaktowa kierownica czy obudowane fotele. Nie można również zapominać o nowoczesnych systemach multimedialnych - Toyota Touch® 2 czy interfejsach Apple CarPlay* i Android Auto™, które uprzyjemniają każdą podróż. Sam wygląd nowej Toyoty Yaris to absolutna rewelacja - nadwozie prezentuje się stylowo i trudno oderwać od niego wzrok.

Toyota Yaris dostępna jest w wariantach z różnymi silnikami - 3-cylindrowymi na benzynę o pojemności 1.0 (72 konie mechaniczne) lub 1.5 litra (125 koni mechanicznych), a także z napędem hybrydowym (116 koni mechanicznych), który cieszy się coraz większym zainteresowaniem kierowców. W praktyce oznacza to przyspieszenie do setki poniżej 10 sekund oraz prędkość maksymalną do 180 km/h. Jeszcze bardziej wydajny jest wariant Yaris GR Sport o dużej mocy, który do setki rozpędza się w 5,5 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 230 km/h!

Pamiętaj! Toyota Yaris sięgnęła po tytuł Samochodu Roku 2021, przyznawanego przez najbardziej cenionych dziennikarzy motoryzacyjnych w Europie. To najlepszy dowód na to, że jest samochodem niezawodnym i godnym polecenia każdemu, bez wyjątku.

Spalanie Toyoty Yaris w zależności od rodzaju silnika i skrzyni biegów

Czas przejść do kluczowego punktu programu, a więc średniego spalania Toyoty Yaris. Jest ono uzależnione od wariantu silnika i skrzyni biegów, jaki wybierzesz.

  • Toyota Yaris z silnikiem 1.0 VVT-i 72 KM i 5 stopniową manualną skrzynią biegów - średnie spalanie na poziomie 5,6 litra;
  • Toyota Yaris z silnikiem 1.5 VVT-i 125 KM i 6 stopniową manualną skrzynią biegów - średnie spalanie na poziomie 5,2 litra;
  • Toyota Yaris z silnikiem 1.5 VVT-i 72 KM i bezstopniową automatyczną skrzynią biegów - średnie spalanie na poziomie 5,3 litra;
  • Toyota Yaris z silnikiem 1.5 VVT-i oraz H 116 KM hybryda i bezstopniową automatyczną skrzynią biegów - średnie spalanie na poziomie 3,8 litra.

Wnioski? W porównaniu do swojej poprzedniej wersji Toyota Yaris pali jeszcze mniej, jest bardziej dynamiczna i posiada lepsze osiągi (poprzednik w najtańszej wersji posiadał silnik o mocy 69 KM). Jeżeli zależy Ci na największych oszczędnościach, polecamy Toyotę Yaris Hybrid, która zapewnia nie tylko najmniejsze spalanie, ale również gwarantuje nieoceniony komfort oraz bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach - w mieście czy na autostradzie.

Sprawdź nowe samochody Toyoty i postaw na hybrydę - unikniesz wielu usterek i awarii!

Koncern Toyota z każdą nową generację swoich samochodów stara się zmniejszać spalanie oraz poprawiać osiągi poszczególnych modeli. Nie inaczej jest w przypadku Toyoty Yaris (i Yaris Cross), a także innych aut z katalogu japońskiego producenta, jak RAV4, Aygo, Corolla czy C-HR. Nie bez powodu w Polsce Toyota cieszy się największą popularnością, zapewniając radość z jazdy oraz spore oszczędności.

W ofercie naszego salonu znajdziesz najnowsze modele japońskiego koncernu - również te najnowocześniejsze, wyposażone w silniki Dynamic Force oraz napędy hybrydowe. Rosnącą popularnością cieszą się zwłaszcza te drugie, które zapewniają jeszcze większą niezawodność i oczywiście najmniejsze zużycie paliwa. Co więcej, oferujemy także samochody z rynku wtórnego, w tym starsze auta Toyoty (np. diesle), które są dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego i objęte gwarancją. Dzięki temu unikniesz jakiegokolwiek ryzyka związanego z zakupem samochodu używanego.

Zapraszamy do kontaktu lub wizyty w naszym salonie - określasz swoje potrzeby i oczekiwania, a doświadczony specjalista podpowie, jaki samochód kupić. Możesz również odbyć jazdę próbną, by przekonać się, czy wybrany model w stu procentach spełni Twoje oczekiwania. Szeroka gama modeli, kompleksowe wsparcie oraz przystępne ceny sprawiają, że znajdziesz u nas to, czego szukasz. I zapewnisz sobie komfortową oraz bezpieczną jazdę na przestrzeni wielu lat!

Autor: Piotr Czernecki