Pełna dostępność nowych aut Toyoty

Większość fabryk koncernu wróciła do pełnej wydajności po wrześniowych ograniczeniach

2021-10-20

Po wrześniowych ograniczeniach produkcji większość fabryk Toyoty wraca do pełnej wydajności. To z kolei oznacza, że już w najbliższych miesiącach w sieci dilerskiej Toyoty w Polsce będzie pełna dostępność wszystkich modeli. Toyota Motor Poland wciąż dysponuje dość szeroką gamą samochodów, które można kupić „od ręki”. Dla tych o wydłużonym czasie oczekiwania realizacja zamówień nastąpi maksymalnie w okresie do kilku miesięcy od daty złożonego zamówienia.

Branża motoryzacyjna, podobnie jak wiele innych, boryka się obecnie z problemami związanymi z dostawami surowców i części, w tym półprzewodników. Na całym świecie wiele fabryk musiało czasowo wstrzymywać prace. Toyota jedynie ograniczyła produkcję we wrześniu i teraz jej zakłady wracają do pełnej wydajności. Dotyczy to m.in. fabryk Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach, wytwarzających silniki, przekładnie i napędy hybrydowe do kluczowych modeli.

„W tej chwili na niemal wszystkich liniach utrzymujemy produkcję na planowanym poziomie. Co więcej, aby zrealizować wszystkie zamówienia, do końca roku nasz zakład będzie pracował dodatkowo w sześć sobót” – powiedział Dariusz Mikołajczak, prezes Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP).

Pełna dostępność modeli Toyoty

Zwiększenie wydajności w fabrykach Toyoty oznacza, że już za kilka miesięcy salony marki będą mogły zaoferować pełną dostępność wszystkich modeli. Już dziś Toyota Motor Poland dysponuje natomiast szeroką gamą modeli „dostępnych od ręki”. Oczekiwanie na odbiór samochodów, które znajdują się w centralnym magazynie w Mszczonowie, trwa maksymalnie 21 dni. Auta o wydłużonym czasie oczekiwania zostaną dostarczone swoim nowym właścicielom w umówionym terminie, który nie przekracza kilku miesięcy.

„Dostępność aut w Toyocie zależy od wersji wyposażenia i modelu. W salonach niektóre modele są do odbioru natychmiast. Oczywiście są takie konfiguracje, dla których mamy opóźnienia, ale nie tak duże jak w przypadku wielu innych marek. Na te auta klienci będą musieli poczekać maksymalnie kilka miesięcy” – podkreślił dr Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe.

Gwarancja ceny samochodów i kosztów finansowania

W ostatnim czasie odnotowano znaczny wzrost cen surowców, energii, części, a także kosztów pracy i transportu. Co za tym idzie – rosną też ceny nowych samochody i w najbliższym czasie ta tendencja raczej się nie zmieni. Mimo to zapotrzebowanie na nowe auta wciąż przewyższa podaż. Zapewnienie dobrej dostępności samochodów jest obecnie najważniejszym wyzwaniem dla producentów i dilerów.

Fabryki wracają do pełnej wydajności

Toyota daje gwarancję, że bez względu na czas oczekiwania na samochód, jego cena oraz warunki i koszty finansowania pozostaną takie, jakie Klient uzgodni z dilerem w momencie złożenia zamówienia.

„Trzeba pamiętać, że jeśli dziś przyjdziemy do salonu, będziemy mogli złożyć zamówienie, wiedząc, kiedy auto będzie dostępne i ile będzie kosztowało. Na pewno samochody w przyszłości będą droższe, ale decydując się na auto teraz, mamy gwarancję ceny oraz kosztów finansowania” – podkreślał dr Jacek Pawlak.

Polskie fabryki Toyoty dostawcą napędów do kluczowych modeli

Fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach produkują hybrydowe zespoły napędowe i silniki benzynowe, montowane m.in. w takich modelach, jak Yaris i Yaris Cross. Komponenty te są dostarczane do fabryk Toyoty w całej Europie.

Yaris Cross to zupełnie nowy model, wraz z którym Toyota wchodzi do popularnego segmentu miejskich crossoverów.

Yaris to z kolei najlepiej sprzedający się hybrydowy samochód Toyoty w Europie.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły